Коли нещасний випадок не розслідують за Порядком №337: важливі винятки

В Держпраці пояснили, чи поширюються правила розслідування нещасних випадків за Порядком №337 на військових, що відряджені до військових адміністрацій

Чи підпадає під дію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 №337 (далі – Порядок), нещасний випадок, що стався з військовослужбовцем, який був відряджений до міської військової адміністрації та призначений керівником адміністрації на посаду заступника начальника, із залишенням на військовій службі та без виключення зі списків особового складу?

Згідно з частиною першою ст. 4 Закону України від 12.05.2015 №389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» (далі – Закон №389), на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи – військові адміністрації.


Згідно з частиною п’ятою ст. 4 Закону №389, військові адміністрації населених пунктів формуються з:


  1. військовослужбовців військових формувань, утворених відповідно до законів України;
  2. осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, служби цивільного захисту, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, службі в правоохоронних органах, органах та підрозділах цивільного захисту без виключення зі списків особового складу;
  3. працівників, які уклали трудовий договір з обласними військовими адміністраціями (у разі їх утворення) або з Генеральним штабом Збройних Сил України (якщо у відповідній області не утворено обласну військову адміністрацію).


Перелік посад у військових адміністраціях населених пунктів, які підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, а також перелік посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів у районній, обласній військовій адміністрації, затверджуються Президентом України за поданням Головнокомандувача Збройних Сил України.

Згідно з вимогами пункту 2 Порядку, його дія не поширюється на:


  1. військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки, Збройних Сил, Управління державної охорони, СБУ, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужби;
  2. осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейських, військовослужбовців Нацгвардії, курсантів (слухачів) закладів освіти МВС і Нацгвардії.


Розслідування та облік нещасних випадків щодо зазначених осіб здійснюються у порядку, визначеному міністерствами та іншими державними органами, в управлінні яких перебувають військові частини, установи, організації, де проходять службу такі особи.

Таким чином, нещасний випадок, що стався з військовослужбовцем, який був відряджений до міської військової адміністрації та призначений на посаду заступника начальника, із залишенням на військовій службі та без виключення зі списків особового складу не підпадає під дію Порядку

Джерело: Держпраці


Матеріали на тему:


Важливість профілактики нещасних випадків

Безпечна робота з сільгосптехнікою: правила, що рятують життя

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇