Що має надати іноземець при прийомі на роботу в українське ТОВ

Які документи для працевлаштування на ТОВ повинен надати іноземець?

759


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Якщо особа не має посвідки на постійне проживання в Україні, то потрібно робити дозвіл на працевлаштування іноземця. Підстава ст. 42 Закону України від 05.07.2012 №5067-VI «Про зайнятість населення».


Роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.


Якщо іноземець має діючу посвідку на постійне проживання в Україні, то інших документів та дозволів оформлювати немає потреби. Прийняття проводите відповідно до КЗпП. Іноземні громадяни з посвідкою на постійне проживання в Україні мають такі ж права при працевлаштуванні, як громадяни України. Це сказано в ст. 3 Закону України від 22.09.2011 №3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


Повідомлення про прийняття на роботу

Дистанційна робота: оформлення та встановлення

Прийняття на роботу: порядок та зразки документів

759

2

2

5

1423

2

51

1

31

7

4967

2

52

3

305

2

25

2

28

2

31

2

85

2

43

6

1862

2

55

2

14

2

24

2

809

2

24

4

231

Топ-Новина
Бронювання, критичність
22.07.2026

До 15 серпня – розгляд заяв, до 1 вересня – оновлений статус: нові деталі щодо критичності підприємств

До 10 серпня 2026 року підприємства, у яких не змінилися критерії визнання критично важливими, можуть скористатися спрощеною процедурою для підтвердження свого статусу. За інформацією, озвученою під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками профільних державних органів 16 липня, подані заявки планують опрацювати до 15 серпня, а в період з 15 серпня до 1 вересня підприємства, які відповідатимуть встановленим вимогам, отримають оновлений статус критично важливих. Також було анонсовано розширення функціоналу кабінету в «Дії» для контролю квоти на бронювання та наголошено, що реорганізація Мінекономіки, яка триватиме орієнтовно до вересня, не вплине на розгляд документів і процедури визначення критично важливих підприємств

основне зображення для До 15 серпня – розгляд заяв, до 1 вересня – оновлений статус: нові деталі щодо критичності підприємств
2

300