👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Додатковий період декретної відпустки відображається у звітності за травень 2025 року - місяць фактичного нарахування виплати. При цьому важливо правильно розподілити дні та суми виплат, якщо період охоплює два місяці.
Якщо 14 додаткових днів розподіляються між квітнем та травнем, то у Додатку 1 необхідно створити два окремі рядки - для кожного місяця окремо. При заповненні звіту особливу увагу слід приділити наступним графам:
- у графі 08 вказується код «42» для звичайних працівниць або «43» для працівниць з інвалідністю,
- графа 10 заповнюється місяцем та роком, на який припадає частина додаткового періоду відпустки,
- важливий момент стосується графи 14 – для травня в ній зазначається кількість календарних днів місяця,
- у графі 15 вказується фактична кількість днів лікарняного, що припадає на кожен місяць окремо.
Якщо весь додатковий період (14 днів) припадає на травень, достатньо створити один рядок у Додатку 1. При цьому обов'язково потрібно проконтролювати дотримання мінімальної бази для нарахування ЄСВ як у квітні, так і в травні.
У Додатку 4ДФ додатковий період декретної відпустки відображається одним рядком з ознакою «128». При цьому нарахування показується у графі 3а, а виплата - у графі 3.
Оскільки такі виплати не оподатковуються ПДФО та військовим збором, графи 4а, 5а, 4 та 5 залишаються незаповненими.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».
Джерело: 7eminar