Нульову акцизну декларацію доведеться подати навіть без продажів: що важливо знати

ФОП загальна система без ПДВ. Акциз. Дата початку дії ліцензії 25 червня, а продаж вже у липні. Чи потрібно подавати декларацію з акцизу за червень з нулями?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, ФОП на загальній системі оподаткування без ПДВ повинен подати декларацію з акцизного податку за червень з нульовими показниками, не зважаючи на відсутність фактичних операцій у цьому місяці.


Згідно з податковим законодавством України, платник акцизного податку набуває такого статусу з дати початку дії ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією. У вашому випадку ви стали платником акцизного податку з 25 червня, коли розпочала діяти ліцензія, хоча фактичний продаж підакцизних товарів планується тільки в липні.


Податковий кодекс України (далі ПКУ) містить загальне правило в пункті 49.2, згідно з яким платники податків подають декларації за кожен звітний період лише за наявності об'єктів оподаткування або показників, що підлягають декларуванню. Однак пункт 49.2 ПКУ встановлює важливий виняток із цього правила.


Відповідно до п. 49.2 ПКУ, платник акцизного податку, який має ліцензію на діяльність із підакцизною продукцією, зобов'язаний подавати декларацію за кожен звітний період незалежно від факту здійснення господарської діяльності. Це означає, що наявність чинної ліцензії вже створює обов'язок подання декларації, навіть якщо операції з підакцизними товарами не проводились.


Отже, платник акцизного податку, який протягом звітного періоду не здійснював господарську діяльність, але має чинні ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню або є особою (у т. ч. юрособою, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юрособи), постійним представництвом, які реалізують пальне або спирт етиловий, зобов’язаний подавати Декларацію із проставленням нулів у клітинках відповідних граф.


Важливо пам'ятати, що прочерки та інші знаки чи символи використовувати не можна (ЗІР, категорія 114.07).


Звітним періодом для акцизного податку є календарний місяць. У зв’язку з цим Декларацію слід подавати щомісяця, не пізніше ніж 20-го числа місяця, який настає за звітним. У Вашому випадку до 20 липня 2025 р.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


Ліцензії на підакцизні товари та їх вартість у 2025 році

Звіт про використання марок акцизного податку: інструкція заповнення

Декларація з акцизного податку: інструкція із заповнення за новою формою

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇