Забезпечення працівників мобільним зв’язком: що з оподаткуванням

Забезпечення працівників мобільним зв’язком та інтернетом – звична практика для багатьох підприємств. Але як податкова оцінює такі витрати: як виробничі чи як додаткове благо для працівника?

Для виконання посадових обов’язків та оперативного вирішення виробничих, організаційних та адміністративних питань господарської діяльності підприємства, підприємством укладено з оператором мобільного зв’язку договір про надання електронних комунікаційних послуг (послуг мобільного зв’язку), в результаті чого працівники підприємства забезпечуються послугами мобільного зв’язку та доступу до інтернету, оформлюються щомісячні акти про надання відповідних послуг.

Питання забезпечення працівників підприємства мобільним зв’язком, інтернетом впорядковано згідно:


  1. наказу про використання в господарській діяльності мобільного зв’язку,
  2. положення про корпоративний мобільний зв’язок та інших розпорядчих документів.


Наказом та Положенням про корпоративний мобільний зв’язок заборонено використання мобільного зв’язку в особистих невиробничих цілях.


У платника виникло запитання:

Чи включаються витрати підприємства на забезпечення своїх працівників для виконання трудової функції послугами мобільного зв’язку, інтернету до оподатковуваного доходу фізичної особи та до бази нарахування ЄСВ?

За думку податківців, оскільки послуги мобільного зв’язку надаються оператором мобільного зв’язку, а не підприємством, то дохід у вигляді вартості користування мобільним зв’язком включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Водночас такий дохід не є базою нарахування єдиного внеску.


Джерело: ІПК від 07.05.2025 №2496/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇