Зарплата заброньованим & лікарняні: ексклюзив від Мінекономіки та ПФУ

Це нова рубрика – мінікурси від 7eminar про актуальні питання оподаткування. Сьогодні поговоримо про врахування лікарняних у зарплатний критерій для бронювання


Щоб забронювати працівника необхідно забезпечити зарплату не менше 20000 грн за місяць. Питання виникає коли працівник хворіє.


Частина експертів спирається на Інструкцію №5, де лікарняні не входять до фонду оплати праці. Тому радять не включати їх до зарплатного критерію. Інші вважають можливим враховувати лікарняні, оскільки вони є базою нарахуванню ЄСВ.


Наша команда активно підключається до вирішення таких ситуацій. Перший запит ми направили до Мінекономіки. Держорган відмовився тлумачити це питання, посилаючись на відсутність повноважень.




Інший запит – до ПФУ. Але він теж не надав конкретної відповіді, лише зазначив особливості обліку лікарняних у звітності. Зокрема те, що у додатку 1 лікарняні відображають у місяці фактичного нарахування із розбиттям на періоди хвороби. Водночас у реєстрі застрахованих осіб інформація обліковується по періодах, за які нараховані відповідні суми.



Тож державні органи не надали чітких роз'яснень щодо врахування лікарняних у критерій 20000 грн. Це лише підкреслює неврегульованість даної ситуації.

Ми радимо бути обережними у цій ситуації та не включати лікарняні до зарплатного критерію. Відтак, якщо заброньований працівник захворів і за місяць йому зарплата складе менше за 20000 грн, варто подбати про додаткові донарахування, наприклад премія, матдопомога. Тим самим Ви гарантуєте собі уникнення ризику втрати броні для працівника та критичності для підприємства

Якщо у вас залишилися питання, залишайте їх у коментарях.


Джерело: 7eminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇