Нова квота на працевлаштування УБД – 5% у штаті кожної компанії

Народні депутати пропонують зобов’язати бізнес працевлаштовувати учасників бойових дій за спеціальною квотою – 5% від середньооблікової чисельності персоналу. За невиконання квоти передбачено штрафи, а за її дотримання – компенсації та зниження ставки ЄСВ

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №13180 «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння працевлаштуванню учасників бойових дій та забезпечення їх економічної самостійності». Документ передбачає комплексну реформу, спрямовану на підтримку ветеранів після повернення з фронту та залучення їх до ринку праці.


Квоти на роботу для захисників


Роботодавцям з понад 8 штатними працівниками встановлюється обов’язкова квота – 5% середньооблікової чисельності штату – на працевлаштування учасників бойових дій. Винятки передбачені для воїнів, які наразі проходять службу та зберігають за собою місце роботи.


Штрафи за порушення


Якщо протягом року роботодавець не виконає квоту – доведеться заплатити штраф: дві мінімальні зарплати за кожного не працевлаштованого ветерана.


Пільги та компенсації


Держава компенсує 50% зарплати ветерана (але не більше двох «мінімалок») протягом шести місяців – за умови офіційного працевлаштування мінімум на рік.


Також тимчасово (до 2028 року) зменшується ставка ЄСВ до мінімального страхового внеску для роботодавців, які виконали квоту.


Пріоритет для ветеранів у держпідтримці бізнесу


Учасники бойових дій отримають пріоритетний доступ до державної підтримки у сфері підприємництва та сільського господарства. Ветеранський бізнес буде першочергово враховуватись при розподілі допомоги.


Пільги з урахуванням реалій війни


На період дії воєнного стану і рік після його завершення – квота знижена до 2%. Це дозволить роботодавцям адаптуватися до нових вимог.


Законопроєкт також уточнює механізми звітності, критерії оплати праці та ролі територіальних центрів зайнятості у направленні кандидатів. Норма набуде чинності через 3 місяці після офіційного опублікування.


Джерело: ВРУ

Не ризикуйте штрафами за недотримання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю – перевірте все за хвилину. Калькулятор нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю сам розрахує СКШП, норматив і навіть можливу суму санкцій. Спробуйте — точно не пошкодуєте, бо краще знати заздалегідь, ніж потім платити.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇