Судом апеляційної інстанції підтримано позицію податкового органу щодо правомірності прийнятого податкового повідомлення-рішення, яким за порушення пунктів 1, 12 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265/95-ВР) до фізичної особи-підприємця застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 4 737 261, 00 гривень.
Судом взято до уваги та матеріалами справи підтверджується, що до початку проведення фактичної перевірки податковим органом, відповідно до підпункту 20.1.11 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), проведено контрольну розрахункову операцію.
При цьому, платником відповідний розрахунковий документ в електронній та/або паперовій формі не створювався і відповідно на абонентський номер або адресу електронної пошти не надсилався.
Суд відзначив, що відповідно до пункту 85.2 ПКУ, платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Суд дійшов висновку, що платник під час проведення фактичної перевірки на вимогу податкового органу не надав Форму ведення обліку товарних запасів, визначену Порядком ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496.
Згідно опису залишків товару на 18.01.2024 у відділі магазину, що належить платнику, на реалізації перебувало товарів на загальну суму 4 735 833, 00 гривень.
Ненадання під час проведення перевірки документів, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу визначено самостійною підставою для застосування штрафної санкції (наведені висновки узгоджуються з правовою позицією, викладеною в постанові Верховного Суду від 07.02.2024 у справі №280/6422/22).
Відтак, Другим апеляційним адміністративним судом у постанові від 27.02.2025 у справі №440/7292/24 апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Полтавській області задоволено.
Джерело: ДПС