Завершується термін дії ліцензії на пальне для власних потреб: чи потрібне переоформлення у 2025 році

Юридична особа має ліцензію на зберігання пального для власних потреб, яка закінчується у березні 2025 року. Чи продовжується її дія на період воєнного стану, чи потрібно отримувати нову ліцензію?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Ні, дія ліцензії не продовжується автоматично, навіть у період воєнного стану. Ліцензія є чинною лише до завершення строку, на який її було видано.


Згідно з п. 3 розд. XIII «Перехідні положення» Закону України від 18.06.2024 №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі Закон №3817), ліцензії, видані відповідно до Закону №481 до 01.01.2025, залишаються чинними до закінчення строку їх дії.


Що потрібно зробити після закінчення ліцензії?


Якщо підприємство продовжує зберігати пальне після березня 2025 року, йому потрібно отримати нову ліцензію на кожне місце зберігання пального крім виключень, встановлених ст. 28 та п. 24 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону №3817.


Так, відповідно до п. 24 розд. XIII Закону №3817 на період дії воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення або скасування діють спрощені правила зберігання пального для генераторів, а саме:


  1. не потрібно отримувати ліцензію або інші дозвільні документи, якщо пальне зберігається для заправлення електрогенератора у обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті,
  2. якщо обсяг перевищує 2000 літрів, потрібно подати декларацію про провадження господарської діяльності із зберігання пального до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Ця декларація подається безкоштовно.


Винятки, коли ліцензія не потрібна (ЗІР, категорія 113.04):


  1. зберігання пального у споживчій тарі до 60 літрів;
  2. підприємства, які повністю утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджету;
  3. підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  4. зберігання пального виключно для виробничо-технологічних потреб на нафтовидобувних майданчиках або бурових платформах.


Якщо діяльність не підпадає під ці винятки, підприємство зобов’язане оформити нову ліцензію відповідно до вимог Закону №3817.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Матеріали на тему:


Ліцензія на право зберігання пального лише для власних потреб: процедура отримання в 2025 році

Заява на ліцензії на право зберігання пального для власних потреб, промислової переробки: заповнення, подання

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇