Порядок випуску та використання платіжних карток змінять

НБУ пропонує внести зміни до порядку емісії та еквайрингу платіжних інструментів, у тому числі платіжних карток

На думку очільників Національного банку України, це сприятиме підвищенню прозорості проведення платіжних операцій з використанням платіжних інструментів та посиленню захисту прав користувачів платіжних послуг.


Зокрема, такі зміни мають на меті:


1. Зобов’язати еквайра передавати емітенту інформацію про платника та/або отримувача, у тому числі про:


  1. суб’єкта господарювання код за ЄДРПОУ;
  2. фізичну особу унікальний (повний) номер платіжного інструменту.


2. Уточнити вимоги до формування еквайром платіжних інструкцій та визначити обов’язкові їх реквізити.

3. Зобов’язати еквайра інформувати користувача платіжного інструменту про своє повне найменування до початку ініціювання платіжної операції в разі її здійснення в інтернеті.

Отже, під час грошового переказу можна буде бачити ім’я та номер рахунку отримувача, незалежно від банку. Надавачі платіжних послуг, які здійснюють емісію та / або еквайринг платіжних інструментів, матимуть час до 01 жовтня 2025 року, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог регулятора.

Відповідні норми містить проєкт постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів» (далі - проєкт постанови), що пропонується для громадського обговорення.


Ознайомитися з матеріалами для обговорення:



Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій до 04 квітня 2025 року включно.


Джерело: НБУ

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті