В Держпраці нагадують, що відповідно до вимог глави 5 розділу ІІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (НПАОП 0.00-1.75-15), що затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 №21:
- Навантаження (розвантаження) бутилів з кислотами, лугами та їдкими рідинами необхідно робити в міцних кошиках (решетуваннях), які усередині викладені азбестом, кислотостійкою стружкою, пінополістирольними порофторопластовими вкладишами або стійкими до кислот і лугів матеріалами, або використовуючи для цих цілей візки та носилки, які повинні бути обладнані гніздами і бортами.
- Розвантажувати їдкі і корозійні речовини з вагона треба з рамп, настил яких знаходиться на одному рівні з підлогою вагона.
- Бочки, барабани і ящики з їдкими речовинами необхідно переміщувати на візках або електронавантажувачах.
- Пролиті кислоти і луги або розсипані їдкі речовини необхідно засипати піском і разом з піском видалити. Місце розсипу (розливу) – нейтралізувати і промити великою кількістю води.
- При попаданні кислоти на шкіряні покриви необхідно змити її рясним струменем води протягом 10 – 15 хвилин. При хімічних опіках очей кислотою або лугом необхідно перед зверненням до медичного пункту обов’язково промити потерпілому очі великою кількістю води, використовуючи для цього питні фонтанчики.
Джерело: Держпраці