Бронювання без звіряння з ТЦК: чи можливо

Усі підприємства зобов’язані щорічно проходити звіряння списків персонального військового обліку з ТЦК та СП. Водночас, чинне законодавство не передбачає обов’язкового звіряння списків як умови отримання статусу критично важливого підприємства. Проте ОВА/ОДА можуть ухвалювати власні рішення щодо необхідності цієї процедури перед розглядом заяв на критичність

Останнім часом з’явилася інформація, що без попереднього звіряння списків персонального військового обліку з ТЦК заяви на отримання статусу критично важливого підприємства не розглядаються. Це означає, що бронювання працівників може бути недоступним для підприємств, які не пройшли цю процедуру.


Хоча в чинній редакції постанови КМУ від 27.01.2023 №76 така вимога не прописана, деякі обласні військові адміністрації (ОВА) можуть встановлювати власні правила, співпрацюючи з ТЦК та СП. Зокрема, у Хмельницькій області вже діє наказ про обов’язкове звіряння перед подачею заяви на критичність.


Нагадаємо, що згідно з Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 №1487, підприємства повинні щороку проводити звіряння списків персонального військового обліку, щоб уникнути адміністративних штрафів. Водночас, питання про його зв’язок із бронюванням працівників наразі залишається відкритим.


Рекомендуємо підприємствам уточнювати вимоги в регіональних ОВА та ТЦК, щоб уникнути проблем із бронюванням.


Колеги, з огляду на наказ Хмельницької ОВА, пишіть в коментарях, як в інших областях України.


Джерело: 7eminar.ua

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇