Нові обмеження на перекази. Алгоритм бронювання працівників. Помилки в Об'єднаному звіті.🙋‍♀️ Вечірній бухгалтер від 24.01.2025

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні бухгалтерські новини на цей час. Радимо кращі статті та консультації дня, даємо зразки документів. І зовсім трошки професійного гумору 😉


Пункт 1 відкрити інструкцію, пункт 2 – закрити


Оновлена форма ТТН відповідає сучасним вимогам законодавства. Зміни стосуються як паперової, так і електронної форми ТТН. Окрім цього, запроваджено стандарти кріплення вантажу та скасовано обов’язкову вимогу наявності санітарного паспорта автомобіля. Нововведення набули чинності 3 січня 2025 року. Форма ТТН та довідка щодо її заповнення – за посиланням.


Нові обмеження на перекази з 1 лютого


З 1 лютого 2025 року в Україні будуть запроваджені нові ліміти на перекази, які залежатимуть від ступеня ризику клієнта та наявності підтверджених джерел доходів. Для високоризикових клієнтів ліміт на перекази знизиться до 50 тисяч грн на місяць, якщо не підтверджено джерело доходу. Для інших клієнтів ліміти становитимуть 150 тисяч грн на місяць до червня 2025 року, після чого знизяться до 100 тисяч грн.


Алгоритм бронювання працівників


Які документи подати, щоб отримати «критичність»? Скільки їх розглядатимуть? Яка процедура бронювання працівників критично важливого підприємства для територіальної громади? Розповідаємо за посиланням. До речі, в Міноборони спростували фейк, що ширяться мережею та надали детальне роз’яснення щодо відстрочки для студентів та викладачів.


Бронювання працівника з зарплатою до 20 тис. грн


Працівника з зарплатою менше 20 тис. грн можна забронювати, навіть якщо він отримав менше цієї суми в попередньому місяці, наприклад, через відпустку. Для бронювання важливо забезпечити йому нараховану зарплату не менше 20 тис. грн у періоді, на який надається відстрочка. Для підтвердження «критичності» середня зарплата саме за останній квартал має бути не менше 20 тис. грн.


Подання річної декларації з податку на прибуток у вирії змін ПКУ


Вже 27 січня на безкоштовному вебінарі допоможемо розібратись в особливостях визнання податкових різниць та в нюансах подання додатків до декларації, а також розберемо типові помилки при її подачі.


Вже наближаються останні дні подачі Зарплатної об’єднаної звітності за 4 квартал, тому привернемо увагу до питань відображення різних видів виплат і виправлення помилок у звіті.


Розглянемо також питання оподаткування та оформлення допомог та компенсацій витрат працівникам. А ще розберемось як виконувати квоту 4% в 2024-2025 рр. і 2026-му роках та які документи від осіб з інвалідністю є дійсними для роботодавців?


Крім цього, Ви можете поставити запитання лекторам


Тетяні Мойсеєнко та Вікторії Величко та отримати відеовідповідь!


Безоплатна реєстрація


Оплата праці сумісників


Сумісництво в Україні дає працівникам змогу укладати кілька трудових договорів, зокрема за основним місцем роботи та за сумісництвом. Оплата праці сумісників здійснюється відповідно до фактично виконаного часу, з урахуванням різних умов (годинна ставка, оклад, неповний робочий час). Важливими аспектами є відображення роботи сумісників у табелі обліку, а також у зарплатній звітності.


Головні новини тижня


Після перегляду відео Ви дізнаєтеся:


  1. Про позицію ДПС щодо нюансів оподаткування військовим збором перехідних лікарняних та нові правила отримання ліцензій із 1 січня 2025 року.
  2. Як оновились додатки до прибуткової декларації із 21 січня та при яких умовах роботодавці можуть бронювати працівників упродовж одного дня.
  3. Чому бізнес-спільнота наполягає на перегляді владою програми Нацкешбеку, та коли банки усе ж розкривають банківську таємницю щодо своїх клієнтів.
  4. Як планують проводити автосписання сум заборгованості з рахунків платників податків.


Дивитися відео


Виправляємо помилки в Об'єднаному звіті


Коригування помилок у формах 4ДФ та Д5 здійснюється за допомогою «Звітного нового» або «Уточнюючого» звіту, залежно від того, чи закінчився строк подання Об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. У коригувальних звітах зазначаються лише ті дані, що потребують виправлення, без дублювання правильних показників.


Сьогоднi – Ви редактор!


Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.


І як професіонал, Ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Все дуже просто – виберіть тему вебінара, яка цікавить Вас найбільше. Своїм голосом Ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними.


Дякуємо заздалегідь 😉


Проголосувати


Корисне для бухгалтера


  1. Як оформити фіскальний чек при продажу пива на розлив
  2. В які терміни ФОП-загальник подає декларацію про доходи та сплачує ПДФО
  3. Чи буде штраф після 1095 днів за заниження податкового зобов’язання
  4. Як уникнути штрафів, якщо через технічні збої ДПС Ви невчасно зареєстрували ПН
  5. Чи може юридична особа перейти на спрощену систему оподаткування протягом звітного року
  6. Які юридичні наслідки мають документи, видані окупаційною владою


Вечірній Бухгалтер рекомендує ►


😍 Країна, яка підкорила тисячі сердець!


Запрошуємо Вас у неймовірно насичений тур «Бонджорно, Італія»!


Ми проведемо цілих два дні у Римі, прогуляємося Колізеєм, відвідаємо музеї Ватикана, помилуємося вечірніми вогнями міста. Ще один величезний подарунок для Вас — Венеційський карнавал із неймовірними костюмами якраз під час подорожі.


Буде по-справжньому вражаюче!


Забронювати місце


Новини підготувала


Ваша отримали інструктаж на вихідні Редакція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇