Інспектор Держпраці пояснює, що у випадку, коли звільнення відбувається дистанційно, а працівник не може особисто з’явитися за місцем роботи для отримання трудової книжки, яка зберігається в роботодавця, пересилання трудової книжки поштою допускається тільки за письмовою згодою працівника (пункт 4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 №58).
Отже, в разі оформлення звільнення онлайн, роботодавець має отримати від працівника заяву про пересилання трудової книжки поштою.
Таке прохання може включатися окремим пунктом до заяви працівника на звільнення (якщо звільнення відбувається за ініціативою працівника), або ж складається окрема заява.
Як і всі інші документи, заяву про трудову книжку слід надіслати роботодавцю узгодженим між сторонами трудового договору способом (із використанням КЕП або альтернативними способами).
Джерело: Держпраці