Звіт за формою №1-ОП: інструкція з подання

З’ясуємо кому, в які строки та як звітувати за формою №1-ОП. Підкажемо, що буде за неподання цієї форми. Також зорієнтуємо в тонкощах заповнення Звіту про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах


Хто подає Звіт за формою №1-ОП


Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах за формою №1-ОП (далі Звіт) подають суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на оптову торгівлю спиртом (у т. ч. біоетанолом), спиртовими дистилятами, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовують в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та / або експорт, імпорт зазначеної продукції, крім виробників зазначеної продукції / товару. Звітують за цією формою у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва.

Важливо! Якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт заповнюють у цілому щодо суб’єкта господарювання з урахуванням усіх структурних одиниць

Які строки подання Звіту за формою №1-ОП


Звіт подають до Державної податкової служби України щомісяця, до 10 числа наступного місяця (п. 3 ст. 72 Закону України від 18.06.2024 №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»; далі – Закон № 3817).


Якщо граничний термін подання вищевказаної звітності припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день (роз'яснення ЗІР).


Куди подавати Звіт за формою №1-ОП


Звіт подають до територіального органу ДПС за основним місцем обліку виробника як платника податків.


Яка відповідальність за неподання Звіту за формою №1-ОП


За порушення Закону №3817 щодо виробництва, обігу та зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовують в електронних сигаретах, та пального суб’єктів господарювання притягають до відповідальності (п. 1 ст. 73 Закону №3817).


Так, за неподання до органу ліцензування або несвоєчасне подання Звіту, або подання його з недостовірними відомостями загрожує штраф у розмірі трьох мінімальних зарплат (п. 30 ч. 2 ст. 73 Закону №3817). На 01.01.2025 штраф становить 24 000,00 грн.

На замітку! Для розрахунку штрафних санкцій щодо Звіту використовують розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом на 1 січня звітного (податкового) року, в якому виявили порушення

За якою формою звітувати про обсяги обігу підакцизних товарів


Про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовують в електронних сигаретах, звітують за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 18.06.2024 №296 (далі Наказ №296).


Завантажити бланк:


Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Форма №1-ОП


Який порядок заповнення Звіту за формою №1-ОП


Звіт заповнюють згідно з Порядком, затвердженим Наказом №296.


Під час заповнення Звіту обов’язково врахуйте роз'яснення із ЗІР.


А саме, відображайте показники у графах «Код продукції/товару» та «Вид продукції/товару» відповідно до Кодів та видів продукції/товару, затверджених Наказом №296, а саме:


  1. до коду 37 відноситься вид продукції «Вина виноградні», у тому числі коди 38, 39;
  2. до коду 42 відноситься вид продукції «Виноматеріали виноградні», у тому числі коди 43-46;
  3. до коду 60 відноситься вид продукції «Лікеро-горілчані вироби», у тому числі коди 61-64.


Отже, продукцію/товар, яка відноситься до кодів 38, 39, 43–46, 61–64, відображають у Звіті двічі:


  1. перший раз як самостійний код та вид продукції/товару (38, 39, 43–46, 61–64);
  2. другий раз – у складі відповідно коду та виду продукції/товару, до складу якого такий код та вид віднесено (37, 42, 60).


Тобто значення показників продукції має дорівнювати або перевищувати:


  1. за кодом 37 «Вина виноградні» – сумарне значення показників за кодами 38, 39;
  2. за кодом 42 «Виноматеріали виноградні» – сумарне значення показників за кодами 43–46;
  3. за кодом 60 «Лікеро-горілчані вироби» – сумарне значення показників за кодами 61–64.


Невідображення у Звіті обсягів продукції/товару у графах «Код продукції/товару» та «Вид продукції/товару», у тому числі, за кодами 38, 39, 43–46, 61–64 вважають наданням Звіту з недостовірними даними незалежно від заповнення показників за кодами 37, 42, 60.

Чи відображаються у Звіті №1-ОП залишки продукції, передані у власну роздрібну мережу?

Суб’єкт господарювання зазначає показники щодо залишків продукції/товарів на кінець звітного місяця у розділі IV «Залишок продукції/товарів на кінець звітного місяця» (далі – Розділ IV) Звіту №1-ОП.


Під час відображення у розділі IV Звіту №1-ОП інформації про залишки продукції/товару на кінець звітного місяця, у графі 7 зазначають кількість обсягу залишку продукції/товару у кожному місці зберігання та місці здійснення діяльності, яка має відповідати інформації про залишки продукції/товару на кінець звітного місяця зазначеним у графі 11 частини І Звіту №1-ОП.


Показники графи 11 частини І Звіту №1-ОП (залишок продукції/товару на кінець звітного місяця) слід вираховувати (визначати) виходячи із показників:


  1. обсягів залишку відповідного виду продукції/товару на початок звітного періоду (графа 4), та усього придбаної продукції/товару (графа 5), у т. ч. отриманої на відповідальне зберігання, які сумують;
  2. за вирахуванням суми показників обсягів: повернутої у звітному періоді продукції/товару, який раніше був придбаний/отриманий для реалізації надалі та/або що був отриманий на відповідальне зберігання; усього реалізованої продукції/товару у звітному періоді (графа 9), в тому числі переданої у власні місця роздрібної торгівлі (графа 9.3), та обсягу втрат товару у звітному місяці (графа 10).


Отже, у розділі IV «Залишок продукції/товарів на кінець звітного місяця» Звіту №1-ОП залишки продукції, що передані у власну роздрібну мережу не відображають (ЗІР, категорія 113.04).


Як виправити помилки у Звіті за формою №1-ОП


Якщо самостійно виявили помилки у поданому Звіті, то маєте подати уточнений звіт. Якщо уточнений звіт подано до кінця місяця, наступного за звітним місяцем, за який припустилися помилки, штраф згідно з п. 30 ч. 2 ст. 73 Закону №3817, не застосовують.


Якщо у кварталі, наступному за звітним роком, суб’єкт господарювання самостійно виявив помилки у поданому ним щорічному Звіті, він зобов’язаний подати уточнений звіт до кінця такого кварталу, а штрафи, встановлені п. 31–33 ч. 2 ст. 73 Закону №3817 відповідно, не застосовують (ч. 4–6 ст. 72 Закону №3817).


Отже, з метою виправлення помилок, допущених під час заповнення Звіту суб’єкту господарювання необхідно подати уточнений Звіт (ЗІР, категорія 113.04).

Як подавати Звіт за формою №1-ОП


Звіт за формою №1-ОП подають в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених ст. 42 Податкового кодексу України.


Ідентифікатор електронної форми – J/F0206509.


Джерело: 7eminar


Шаблони та зразки документів:


Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Форма №1-ОП

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇