МОЗ ініціює запровадження заробітної плати інтернам не менше 15 тис. грн

У МОЗ озвучили пропозицію про запровадження заробітної плати для лікарів-інтернів та фармацевтів-інтернів, що працюють у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, на рівні щонайменше 15 тис. грн на місяць

Міністерство охорони здоров’я України винесло на громадське обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України щодо реалізації Програми медичних гарантій (далі - ПМГ) у 2025 році.


Одна з головних пропозицій МОЗ – запровадження заробітної плати для лікарів-інтернів та фармацевтів-інтернів, що працюють у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, на рівні щонайменше 15 тис. грн на місяць.


Такі фахівці є повноцінними членами медичних команд і під наглядом куратора та досвідчених лікарів долучаються до надання медичної допомоги пацієнтам, отже, їхня робота має бути оплачена. Водночас, рівень зарплати не обмежується мінімальною, а залежить від керівника закладу та професійних обовʼязків, які делегують інтерну.


Крім того, в ПМГ–2025 залишається пакет послуг «Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів (фармацевтів)-інтернів». Кошти, які медичні заклади отримують за цим пакетом, мають бути спрямовані передусім саме на підготовку інтернів. МОЗ рекомендує керівникам закладів охорони здоров'я залучати ці гроші для доплат кураторам лікарів-інтернів, а зарплати лікарям-інтернам виплачувати з інших пакетів ПМГ, за якими вони надають допомогу, оскільки розподіл в інтернатуру відбувається на забюджетовану лікарнею ставку лікаря-спеціаліста.


В МОЗ нагадали, що у 2024 році запроваджена нова модель інтернатури. Під час цьогорічного розподілу була врахована реальна потреба держави в лікарях певних спеціальностей. Під час розподілу, випускник міг самостійно обирати спеціальність і заклад охорони здоровʼя для проходження інтернатури з-поміж наявних лікарських вакансій. Чим вищий рейтинговий бал, тим ширші можливості мав випускник щодо вибору спеціальностей та місць проходження інтернатури.


Загалом цьогоріч в інтернатуру були розподілені 7 348 випускників закладів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «Охорона здоровʼя», із них 2 974 навчаються коштом держбюджету.


Джерело: Урядовий портал