Онлайн-навчання та обовʼязковий чек-лист дій для генератора: нові правила для працівників

Уряд вніс зміни до постанови щодо забезпечення стабільної роботи електронних комунікаційних мереж під час воєнного стану. Нововведення передбачають онлайн-навчання та автоматизовану перевірку знань працівників, які обслуговують електроживлення та генератори, а також уточнюють вимоги до кваліфікації персоналу і безпеки виконання робіт

2

19


Внесено зміни до постанови КМУ від 26.11.2025 №1532 «Деякі питання забезпечення сталого функціонування електронних комунікаційних мереж в умовах воєнного стану».


Що передбачають зміни:


  1. Передбачено онлайн-навчання та автоматизована перевірка знань працівників субʼєктів, які виконують роботи з підключення та обслуговування засобів електроживлення, з питань технічної експлуатації електроустановок, охорони праці та пожежної безпеки, що підтверджується електронним сертифікатом.
  2. Визначено роль Міністерства цифрової трансформації України щодо розроблення, впровадження та забезпечення функціонування спеціального онлайн-навчального курсу та механізму автоекзаменування у взаємодії з заінтересованими органами виконавчої влади.
  3. Встановлено обовʼязок субʼєктів господарювання забезпечити навчання, перевірку знань працівників, а також виконання вимог законодавства у відповідних сферах протягом року з дня формування електронного сертифіката.
  4. Уточнено умови примірних договорів, зокрема, в частині вимог до кваліфікації персоналу виконавців і субпідрядників та їх відповідальності за наявність необхідних ліцензій, дозволів і декларацій для надання відповідних послуг.
  5. Запроваджено обовʼязковий чек-лист операторських (простих) дій щодо генераторів, який визначає межі повноважень оператора, заборонені дії, порядок допуску до роботи, вимоги безпеки, дії в аварійних ситуаціях та ведення журналу обліку.


Джерело: Тарас Мельничук


Нагадаємо, що МВС наказом від 27.01.2026 №67 змінив Правила пожежної безпеки, затверджених наказом МВС від 30.12.2014 №1417, а саме запровадив нові правила зберігання пального для заправки генераторів для окремо розташованих базових станцій


Читайте більше:


Генератор на підприємстві: добірка корисних матеріалів з обліку, оподаткування та документального оформлення

Генератор для підприємства: податкові нюанси, зберігання пального та екоподаток

Експлуатація генератора у воєнний час: всі нюанси від купівлі до простою

Як організувати роботу генератора: накази, журнали та списання пального

Генератор на підприємстві: бухоблік, 20-ОПП, екологічний податок, ліцензія

Хто може заправляти та вмикати генератор на підприємстві або у ФОП


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
2

19

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

1

5

2

901

2

112

2

39

3

13683

5

2444

5

667

2

209

3

10

4

32

3

25

2

26

3

12

12

1981

4

25

3

21

4

745

5

1439

3

52