Підвищення військового збору до 5% «заднім числом», як це виглядатиме на практиці

Планується підвищення військового збору з 1,5% до 5% «заднім числом» з 1 жовтня, але відповідний закон буде підписано лише в середині жовтня, тож за аванс, виплачений на початку місяця, військовий збір буде стягнуто за старою ставкою 1,5%. Однак із зарплати за жовтень, включно з авансом, доведеться сплатити вже 5% ВЗ. Мінфін пропонує здійснити перерахунок і утримати недоплачений в аванс ВЗ з суми основної зарплати

Перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у своєму тг–каналі поділився проміжними результатами розгляду робочою групою Податкового комітету закону про підвищення податків №11416–д до другого читання.


Підсумком засідання є:


  1. відкладати строк до 01 листопада не будуть. Тобто по зарплатам ВЗ впровадять «заднім числом»;
  2. ніякої заміни підвищення (хоча б часткової) військового збору на підвищення ПДВ робочою групою не сприймається.


Щодо оподаткування зарплати за жовтень, пан Ярослав Железняк, спробував пояснити, як це буде впроваджуватись.


Якщо закон щодо підвищення податків і приймуть, то Президент його фізично підписати найшвидше зможе десь у 20-х числах жовтня.

Тобто десь умовно після 15-го жовтня він вступить в силу і заднім числом з 01 жовтня піднімуть військовий збір з 1,5% до 5% на всі зарплати в кінці місяця.

Як це буде на практиці. Десь 14-15 жовтня всім виплатять аванс і люди фізично отримають гроші на руки. З зарплати за першу половину жовтня військовий збір буде утриманий за ставкою в 1,5% (тому що закон ще не вступить в силу до дати виплати зарплати за першу половину жовтня). Але потім (коли закон набере чинності) ставка військового збору за жовтень буде підвищена з 1,5% до 5%…..в тому числі з авансу.


І що ж робити роботодавцю? Він вже виплатив аванс і гроші назад не забере? Тут Мінфін пропонує просто забрати ці гроші при виплаті зарплати. Тобто десь в кінці цього місяця людям зарплата прийде мало того, що вже менше на -3,5% підвищення військового збору, так і ще мінус ті гроші з авансу


Пан Ярослав Железняк намагався уявити реакцію працівників, особливо бюджетників соціальної сфери і побажав удачі мажоритарним депутатам пояснити виборцям чому так сталося і чому вони допустили прийняття відповідного закону з такою нормою є.


Джерело: Ярослав Железняк