Реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО (далі – ПРРО) вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився (п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 №547).
З 1 серпня 2025 року до госпсуб’єктів за невидачу (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- 100% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
- 150% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення (п. 1 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Джерело: ДПС
Матеріали на тему:
РРО-штрафи для всіх у повному обсязі вже з 1 серпня 2025 року
Як закрити зміну (зняти Z-звіт) під час повітряної тривоги
Строк служби РРО закінчився: що робити госпсуб'єкту
РРО зареєстроване на ТОТ або в зоні бойових дій: як скасувати реєстрацію
iBox при розрахунках за товари: чи потрібен РРО/ПРРО
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше