Як повернути помилково та / або надміру сплачені податки зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок:
- Повернення здійснюється виключно на підставі заяви платника податку.
- Заява подається до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та / або надміру сплаченої суми.
- Заява подається протягом 1095 днів від дня помилкової або надмірної сплати (п. 1 розд. ІІІ Порядку інформаційної взаємодії ДПС, її територіальних органів, Казначейства, його територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та / або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Мінфіну від 11.02.2019 №60, далі – Порядок).
- Заява може бути подана платником до територіального органу ДПС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.
Винятки: повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, які повертаються територіальним органом ДПС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу.
Заява розглядається структурними підрозділами територіального органу ДПС, що виконують функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу та погашення боргу.
Детальніше про процес розгляду тут.
У разі, якщо за результатами розгляду Заяви правомірність повернення коштів не встановлено, у строки, визначені абз. 2 – 4 п. 6 розд. ІІІ Порядку, підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з погашення боргу, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.
Отже, якщо правомірність повернення коштів не встановлено, то незалежно від способу подання платником податків Заяви (в електронній формі через Електронний кабінет або в паперовому вигляді), такому платнику надсилається повідомлення з відмовою у поверненні коштів з бюджету із зазначенням причини такої відмови поштою одним з підрозділів територіального органу ДПС, що виконує функції з:
- адміністрування відповідного податку, збору, платежу не пізніше 18:00 11-го робочого дня до закінчення 20-го строку з дня подання платником податків Заяви;
- погашення боргу не пізніше 18:00 10-го робочого дня до закінчення 20-го строку з дня подання платником податків Заяви.
Джерело: ДПС
Матеріали на тему:
Помилкова сплата платежів: випадки, коли пеня не нараховується
Помилково або надміру сплачені податки: повертаємо без штрафів
Як повернути помилковий платіж та уникнути пені: офіційна інструкція ДПС
Повернення надміру сплачених податків через Е–кабінет: покрокова інструкція
Термін розгляду заяви на повернення помилково та / або надміру сплачених податків
Про помилкову сплату податків та єдиного внеску можна дізнатись через «Е-повідомлення»
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше