Переведення – це зміна умов трудового договору або однієї трудової функції працівника (професії, спеціальності, кваліфікації).
Переведення працівника на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, а також на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, допускається лише за згодою працівника. При цьому вноситься відповідний запис до його трудової книжки.
Переміщення ж – це доручення роботи, обумовленої трудовим договором, на тому ж підприємстві та в тій же місцевості, але на іншому робочому місці.
Згоди працівника воно не потребує, й запис до трудової книжки не вноситься, адже його трудові функції (обов’язки, режим роботи, посада) не змінюються. Відбувається переміщення працівника з одного структурного підрозділу в інший в тому самому місті. Втім, роботодавець не має права переміщувати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я.
Переміщення може здійснюватися тільки за умови, що не змінюється жодна з істотних умов трудового договору працівника, це доручення роботи, обумовленої трудовим договором, на тому ж підприємстві та в тій же місцевості, але на іншому робочому місці. При чому переміщення не може бути невмотивованим, не обумовленим інтересами виробництва (п. 31 Постанови Пленуму ВСУ від 06.11.1992 №9 «Про практику розгляду судами трудових спорів»).
Як оформити переміщення
Якщо ініціатор переміщення працівник, то повинні бути:
- Заява працівника.
- Наказ про переміщення.
Якщо ініціатор переміщення роботодавець, то складають такі документи:
- Доповідна записка керівника структурного підрозділу.
- Наказ про переміщення.
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів: