Чи можуть отримати пільгу щодо сплати земельного податку ФО, яким призначено пенсію не за віком, а за вислугу років, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника тощо, після досягнення ними пенсійного віку без зміни виду пенсії?
Відповідно до п. 281.1 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються, зокрема, пенсіонери (за віком).
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для, зокрема, пенсіонерів (за віком) поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше як 2,0 га;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше як 0,25 га, в селищах – не більше як 0,15 га, в містах – не більше як 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва – не більше як 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більше як 0,01 га;
- для ведення садівництва – не більше як 0,12 гектара.
Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (п. 284.2 ПКУ).
Також повідомляємо, що якщо фізична особа протягом року набула право на пільгу по земельному податку, то для отримання пільги така особа має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки із документом, що посвідчує право на пільгу.
Отже, право на пільгу по земельному податку за земельні ділянки, визначені у п. 281.2 ПКУ, надається фізичній особі на підставі документів, що посвідчують таке право, зокрема, пенсійного посвідчення пенсіонера (за віком).
Джерело: ЗІР, категорія 111.04
Матеріали на тему:
До 1 липня маєте отримати ППР щодо сплати земельного податку. Перевірте повідомлення від ДПС
Податкова декларація з плати за землю: порядок подання і заповнення