Міністерство економіки розпочало серію тренінгів «Основи грантового фінансування для переробних підприємств. Розробка, написання та захист бізнес-плану». У рамках навчальної програми представники переробних підприємств зможуть безоплатно отримати індивідуальні консультації щодо чинних можливостей грантового фінансування, розібратися з впровадженням організаційних процесів для створення проєктів, бізнес-планів та грантових заявок. Крім того, вони зможуть підготувати актуальну грантову заявку в режимі реального часу з професійним супроводом консультанта.
Кожен тренінг – це інтенсивний одноденний курс, спрямований на підвищення компетентності власників та керівників підприємств переробної промисловості у сфері залучення грантового фінансування.
Навчальна програма реалізується в онлайн-форматі та доступна до кінця листопада 2024 року. Тренінги та воркшопи проходитимуть щотижня.
До навчання можуть долучитися представники підприємств молочної, хлібопереробної, косметичної, парфумерної галузі, галузі літальних апаратів та БПЛА, підприємств легкої промисловості та інших. Зареєструватись можна за посиланням.
Уряд, зокрема, Міністерство економіки в межах політики «Зроблено в Україні» системно розробляє та впроваджує інструменти для підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу.
Державна програма грантового навчання започаткована в межах урядової політики “Зроблено в Україні” за участі Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти. Мета проєкту – збільшити кількість успішних отримувачів державного гранту на створення або розвиток виробництв переробної сфери. Імплементатором програми виступає консалтинговий центр ADF Office, що спеціалізується на роботі з грантовим фінансуванням.
Довідково
Державний грант на створення або розвиток виробництв переробної промисловості започаткований урядом у 2022 році для підприємців, які прагнуть створити або розвинути свій бізнес у сфері переробки. Держава надає до 8 млн грн безповоротної допомоги для реалізації виробничих проєктів. За умовами програми учасники зобов’язані протягом 3 років з дня отримання гранту сплатити податки, збори та ЄСВ у розмірі отриманих коштів та створити не менше 25 робочих місць. Подати заявку на отримання гранту можуть як досвідчені підприємці, так і особи без досвіду підприємництва. Подати заявку можна через портал Дія.
Отримати фінансування можуть підприємці, які:
- не розміщені та не провадять діяльність на тимчасово окупованих територіях станом на момент подання заявки;
- не провадять господарську діяльність на території рф;
- не належать до підсанкційних осіб;
- не є банкрутами та не перебувають у стадії банкрутства;
- мають кінцевих бенефіціарів – громадян України.
Заявники мають забезпечити від 20% до 50% співфінансування у грошовій формі. Це може бути реалізовано власними коштами, кредитними ресурсами або компенсацією від органів місцевого самоврядування.
За додатковою інформацією пишіть на пошту: grantpererobka@gmail.com
Джерело: Мінекономіки