Ліміт на банківські перекази у 100 тис. грн: які операції не входять у перелік

З 1 червня 2025 року в Україні вводяться нові обмеження: максимальна сума переказів між рахунками фізичних осіб зменшиться до 100 тисяч гривень. Проте ці ліміти не поширюються на багато важливих операцій, таких як оплата покупок, комунальних послуг чи перекази між власними рахунками

З 1 червня 2025 року максимальна сума переказів між рахунками фізичних осіб по Україні знижується зі 150 до 100 тисяч гривень.

Про нові обмеження вже попереджає своїх клієнтів ПриватБанк –  розсилає повідомлення.

«Ми дійсно таку розсилку робимо, і ми, як підписанти меморандуму, з 1 червня запроваджуємо цей ліміт... Але для всіх людей, у кого офіційний дохід підтверджений до цієї суми чи більше, ліміт автоматично не включається», – зазначають у ПриватБанку.

До встановленого ліміту зараховуються НЕ ЛИШЕ перекази за номером картки або телефону, а й ті, що здійснюються за реквізитами IBAN, повідомили в банку.


Водночас ліміт (максимальна сума переказів 100 тис. грн) НЕ поширюється на:


  1. зняття готівки,
  2. оплату покупок,
  3. комунальні послуги,
  4. перекази між власними рахунками,
  5. придбання облігацій та
  6. платежі на рахунки юридичних осіб.

 

У разі необхідності здійснити перекази на більшу суму банк просить надати документи, які підтверджують дохід або підтверджують участь у волонтерській діяльності.

 

Нагадаємо, що у грудні 2024 року українські банки  підписали Меморандум, який встановлює ліміти на грошові операції для клієнтів.  Після оцінки кожної людини фінансисти ділять усіх клієнтів на три категорії залежно від рівня ризику:


  1. високий ризик,
  2. середній ризик,
  3. низький ризик.

 

Якщо клієнт не має документально підтвердженого доходу, банки зобов’язані встановити ліміти. 

 

Таким чином, банки регулюватимуть обсяг операцій залежно від рівня ризику та наявності підтвердження доходу клієнта.


І у Ніні Южаніної виникає закономірне запитання:

Як на Ваш погляд, це ще не посилення моніторингу за доходами фізосіб? Це ж мова не про держслужбовців, а про звичайних людей.

Джерело: Ніна Южаніна

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇