Лікарняний за основним місцем роботи: чи можна працювати за сумісництвом

Якщо сумісник за основним місцем роботи на лікарняному, в цей час може одночасно за сумісництвом працювати?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, може працівник за сумісництвом працювати в період, коли за основним місцем роботи йому оплачується допомога з ТВП за лікарняним.


Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу) (ст. 15 Закону України від 23.09.1999 №1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», далі – Закон №1105). Якщо працівник працював та отримав оплату своєї праці – втрати заробітної плати немає, тож і в оплаті лікарняного саме за сумісництвом надається відмова.


Такий листок непрацездатності уповноважена особа (комісія, керівник) повинні розглянути протягом 10 днів з дня надходження лікарняного (статус «готовий до сплати») та прийняти рішення про відмову в оплаті такого листка непрацездатності, про що зазначається в протоколі чи наказі в довільній формі.


Тримайте зразок: Наказ про прийняття рішення щодо відмови у призначенні застрахованій особі страхової виплати (вихід на роботу під час лікарняного).


Від працівника бажано також отримати пояснення та докласти до цього протоколу/наказу. Підстави для відмови зазначені в ст.16 Закону №1105 – у вашому випадку це ч. 2 – порушення режиму, встановленого лікарем. Також протягом 5 днів слід надати працівнику повідомлення про відмову в оплаті листка непрацездатності.



👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇