До якого бюджету сплачується (перераховується) військовий збір за себе платниками ЄП – ФОП першої – четвертої групи, ЮО – платниками єдиного податку третьої групи, у тому числі у разі зміни протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
Податківці нагадують, що відповідно до підпунктів 2 та 3 пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками військового збору є:
- фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої, другої та четвертої групи;
- платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці та юридичні особи), крім електронних резидентів (е-резидентів).
Згідно з пп. 12 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України (далі – БКУ), військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.
У разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду (п. 8 ст. 45 БКУ).
Бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року (ст. 3 БКУ).
У разі зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок чого відбувається зміна: контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків у цьому випадку платник податків обліковується та сплачує податки в контролюючих органах з урахуванням особливостей, визначених п. 10.2 розділу Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, тобто сплату визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів такий платник здійснює за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду.
Отже, у разі зміни платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями першої – четвертої групи, юридичними особами – платниками єдиного податку третьої групи місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, військовий збір сплачується (перераховується) до закінчення поточного бюджетного року до державного бюджету за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку), а починаючи 01 січня наступного року – до державного бюджету за новим місцезнаходженням (основне місце обліку).
Джерело: ЗІР, Категорія: 107.05