Безкоштовні товари та ПДВ: правила нарахування податку

При безоплатному постачанні товарів чи послуг ПДВ нараховується, якщо вони передані окремо, без зв'язку з іншими продажами, і їхня вартість не врахована у складі інших оподатковуваних операцій. У такому випадку потрібно розрахувати ПДВ не нижче собівартості або звичайної ціни та виписати дві податкові накладні

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що згідно зі ст. 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування ПДВ є будь-яке постачання товарів чи послуг на території України, навіть якщо це зроблено безкоштовно.

Під постачанням мається на увазі будь-яка передача права власності - продаж, обмін, дарування тощо.

ПДВ не нараховується, якщо безкоштовні товари чи послуги стали частиною загального продажу (наприклад, у вигляді бонусу до основного товару), чи вартість цих подарунків була включена до ціни основного товару чи послуги, яка оподатковується ПДВ.

ПДВ необхідно сплатити, якщо товари/послуги були передані окремо, без зв’язку з іншими продажами, і їхня вартість не була врахована у складі інших оподатковуваних операцій.

У такому випадку, потрібно розрахувати ПДВ не нижче собівартості або звичайної ціни (залежно від того, як придбано чи виготовлено товар) та виписати дві податкові накладні: одну – на фактичну вартість (0 грн або менше ринкової), іншу – на різницю між фактичною ціною і мінімально допустимою базою.


Джерело: ДПС


Статті на тему:


Проблемний податковий кредит: що це

Порція нових роз'яснень з ПДВ: коментар до листа ДПСУ №461/2/99-00-24-01-01-02

Оптимізація ПДВ і податкове навантаження: практичні аспекти

Анулювання реєстрації платником ПДВ: підстави та процедура

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Стаття
Кадрова робота
14.05.2025

Призупинення дії трудового договору: незабаром – нові вимоги для роботодавців

У період воєнного стану українське трудове законодавство зазнало суттєвих змін, спрямованих на адаптацію умов праці до сучасних викликів. Одним із важливих механізмів стало призупинення дії трудового договору – тимчасовий інструмент, який дозволяє зберігати правові відносини між працівником і роботодавцем навіть за умов, коли виконання трудових обов’язків неможливе через збройну агресію.На сьогоднішній день до механізму призупинення внесено значні уточнення, які затверджені новим Законом України №4412-IX. Що саме зміниться у процедурі, які нові обмеження встановлено для строків призупинення, та які права мають працівники і роботодавці? Розглянемо основні положення й практичні аспекти цих нововведень