👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Якщо працівник не має ідентифікаційного коду (ІПН), наприклад, через відмову з релігійних чи інших причин, це має бути офіційно зафіксовано у його паспорті. У такому випадку в документах замість ІПН зазначають номер паспорта - ID-картки.
Перевірте, чи працівник офіційно отримав запис про відмову від ІПН. Без цього запису він зобов’язаний використовувати свій ІПН, навіть якщо оформлений паспорт ID-картка.
Так у паспорті нового зразка - ID-картці на зворотній стороні картки у полі РНОКПП буде прописано слово «ВІДМОВА».
Тоді поля щодо ІПН такої особи заповнюють із значенням номера ID-картки.
Наприклад, в особовій картці працівника та інших внутрішніх документах підприємства вказують, що особа діє без ІПН, а замість нього використовують номер паспорта (ID-картки).
Інша ситуація, якщо у біометричному паспорті (ID-картці) працівника все ж вказано номер облікової картки платника податків, але він не надає саму довідку з ідентифікаційним кодом. Тоді Вам цілком достатньо буде копії такого паспорта і копію ідентифікаційного коду можна не вимагати - за роз'ясненням Федерації профспілок України). Фіксуйте в документах ІПН, зазначений в ID-картці.
Іноді ІПН може бути відсутній на картці через технічні чи інші причини, але це не означає, що його немає в реєстрі податкової. У такому разі варто звернутися за поясненням до працівника та/або до ДПС для уточнення.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar