Зазначення «Кредит» у фіскальному чеку: чи є це помилкою

Податківці роз'яснюють, як правильно зазначати засіб оплати у фіскальному чеку у випадку, коли покупець використовує оплату частинами або миттєву розстрочку, за яку кошти надходять від банку. Зазначення «Кредит» у такому випадку є неправильним

Клієнт на сайті вибрав оплату частинами a6o миттєву розстрочку, банк надає йому кредит i гроші за товар заходять від банку.

При цьому, який засіб оплати вказувати у рядку 19 фіскального чека? Чи буде помилкою вказати «Кредит»?

Податківці пояснюють, що форми та зміст розрахункових документів визначені у Положенні про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі Положення №13), у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформацію, що повинна зазначатись платниками податків у встановленому формою вигляді, у встановленому формою полі які є окремими реквізитами розрахункового документа.


У пункті 2 розділу II Положення №13 передбачено, що обов'язковими реквізитами фіскального чека є, зокрема засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо) (рядок 19).

Слід зазначити, що зазначення у фіскальному чеку в рядку 19 засобу оплати «Кредит» є неправильним, тому що суб'єкт господарювання жодного відношення не має до правовідносин, що виникають між покупцем та банківською установою.

Враховуючи викладене, податківці рекомендують зазначати у фіскальному чеку в рядку 19 засіб оплати: «Переказ банківської установи».



Джерело: лист ДПС від 08.04.2025 №350/2/99–00–24–01–02–02

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇