З 5 листопада діють зміни до НП(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів»

До НП(С)БО 21 Мінфін вніс зміни з метою узгодження національних стандартів із міжнародними. Зокрема, уточнено порядок відображення операцій в іноземній валюті та визначено основні характеристики монетарних і немонетарних статей

Мінфін наказом від 24.09.2024 №460 «Про внесення змін до Національного положення (стандарту) ВВП бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів»» вніс зміни до НП(С)БО 21.


Зміни вносяться з метою приведення деяких норм НП(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом Мінфіну від 10.08.2000 №193, у відповідність до чинного законодавства та міжнародних стандартів фінансової звітності, зокрема Міжнародного стандарту фінансової звітності для малих та середніх підприємств та Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів».


Зокрема:


  1. п. 5 НП(С)БО 21 викладено в новій редакції «5. Операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення господарської операції (дати визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат). Підприємство може операції з безготівкових розрахунків в іноземній валюті відображати у валюті звітності в сумі, визначеній в документах банку, з урахуванням особливостей застосування банком валютного курсу на дату здійснення господарської операції.»;
  2. у п. 7 НП(С)БО 21 передбачено, що основною характеристикою монетарної статті є право отримувати (або зобов’язання надати) фіксовану (або визначену) суму грошей або їх еквівалентів. А основною характеристикою немонетарної статті є відсутність права отримувати (або зобов’язання надати) фіксовану (або визначену) суму грошей або їх еквівалентів.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ опубліковано в «Офіційному віснику» від 05.11.2024. Тож оновлене П(С)БО почало діяти з 5 листопада.

Джерело: Мінфін