Чи загрожує штраф, якщо підприємство не повідомить ТЦК про купівлю/продаж авто

Чи зобов'язана юридична особа повідомляти ТЦК про продаж або купівлю легкового автомобіля? Якщо так, то яка відповідальність за неповідомлення?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, зобов'язана.


Вимога щодо подання відомостей про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан та водіїв має статус інформування ТЦК, а не звітування. Тобто, подання відомостей про наявні транспортні засоби не належить до подання звітності. Але це не звільняє від адмінвідповідальності за неподання таких даних.


Виконання такого обов’язку визначає Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджене постановою КМУ від 28.12.2000 №1921. Дія цього положення поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадян – власників транспортних засобів.

Відповідно до п. 15 Положення №1921 для підприємств (юросіб) встановлена обов’язковість подавати відповідну звітність, а саме: Відомість про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці. Зокрема, за цією нормою керівники підприємств подають до ТЦК двічі на рік до 20 червня та до 20 грудня поточного року.

У разі зміни даних підприємства або статусу транспорту, які відбуваються в проміжок між двома строками подання Відомості, слід також повідомити про це ТЦК.


Так, відповідно до п. 16 Положення №1921 керівники підприємств, на особливий період, зобов'язані у семиденний строк повідомити ТЦК у випадках коли:


  1. змінюється найменування підприємства або форми власності;
  2. відбувається відправка транспорту / техніки в інші регіони або за межі території України на тривалий час;
  3. передається в довгострокову оренду права власності на транспортні засоби та техніку іншим юридичним особам або громадянам (лізинг);
  4. відбувається початок процедури застави транспортного засобу чи техніки;
  5. існують інші випадки, коли неможлива передача транспортних засобів і техніки військовим формуванням.


До того ж без довідки від ТЦК про військовий облік транспортного засобу МВС не здійснить щодо нього відповідні реєстраційні дії (постановка / зняття з обліку та інші).


За неподання, несвоєчасне подання Відомості, перекручення наведеної в ній інформації (та за інші порушення правил військово-транспортного обов’язку) керівник може отримати адмінштраф від 2000 до 3500 НМДГ в особливий період (від 34 000 до 59 500 грн). Протоколи на такі порушення мають право складати працівники ТЦК. Адмінсправи за цими порушеннями повинні розглядати й рішення за ними приймати саме ТЦК.


Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КпАП, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.


Детально на цю тему зі зразками заповнення документів можна ознайомитись за посиланням.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇