ДПС рапортує: вже є понад 6,6 млрд грн плати за землю

Місцеві бюджети України за перші два місяці 2025 року отримали понад 6,6 млрд грн плати за землю, що на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. ДПС нагадує, що плата за землю є обов'язковим платежем, який включає земельний податок та орендну плату за ділянки державної та комунальної власності

Протягом січня лютого 2025 року місцеві бюджети отримали понад 6,6 млрд грн плати за землю. Платники спрямували на розвиток своїх громад на 13%, або на 0,75 млрд грн більше, ніж у відповідний період минулого року. За січень лютий 2024 року надходження склали 5,85 млрд гривень.


Найбільшу суму плати за землю 90%, або майже 5,97 млрд грн сплатили юридичні особи. Порівняно з відповідним періодом минулого року це на 12,69%, або на 0,67 млрд грн більше.


Фізичні особи поповнили місцеві скарбниці на 0,63 млрд грн, що на рівні показника відповідного періоду минулого року.


Серед лідерів у сплаті податку:


  1. Дніпропетровщина 1,16 млрд грн;
  2. Київ 1,01 млрд грн;
  3. Львівщина 461,61 млн гривень.


В ДПС нагадують, що плата за землю обов’язковий платіж у складі податку на майно. Він включає в себе:


  1. земельний податок;
  2. орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності.


Згідно з нормами Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення (державної реєстрації) права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті