Листи та запити до ДПС: правила оформлення та терміни розгляду

Податківці нагадують платникам податків, що оформлення звернень (листів, запитів, крім запитів на ІПК) до органів ДПС, здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Звернення розглядаються протягом місяця (у деяких випадках – до 15 днів), але загальний термін вирішення питань не може перевищувати 45 днів

Податківці нагадують, що оформлення листів, запитів (крім звернень платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі) від юридичних осіб та самозайнятих осіб (далі Звернення) здійснюється з урахуванням норм ст. 5 Закону України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян».


У Зверненні зазначаються:


  1. прізвище, ім’я, по батькові;
  2. реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  3. місце проживання самозайнятої особи (назва, код ЄДРПОУ, місцезнаходження юридичної особи);
  4. викладається суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному Зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Звернення мають складатися державною (офіційною) мовою та адресуються органам ДПС, його посадовим особам, якщо порушені у ньому питання належать до їх компетенції.


Термін розгляду звернень:

не більше одного місяця від дня їх надходження.

Звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються:

невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

При цьому, загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті