ФОП 2 групи ЄП здійснює виготовлення, оптовий та роздрібний продаж сувенірної подарункової продукції. Оплата за продані товари надходить від покупців виключно на розрахунковий рахунок Підприємця у форматі IBAN.
Чи потрібно підприємцю під час виробництва та продажу сувенірної подарункової продукції, тобто товарів, що не входять до Переліку №231, вести облік товарних запасів у відповідності із вимогами п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265)?
Підприємець акцентує увагу на те, що товари, які ним реалізуються, не входять до Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 16.03.2017 №231.
Тобто, не є технічно складними побутовими товарами.
ФОП, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння), не зобов’язані вести облік товарних запасів за місцем їх реалізації та підтверджувати походження товарів, що знаходяться в реалізації первинними документами.
Наведений висновок ґрунтується на аналізі вимог ПКУ та п. 12 ст. 3 Закону №265.
Отже, за умови відсутності в продажу технічно складних побутових товарів, підприємець не зобов’язаний вести облік товарних запасів за місцем їх реалізації, відповідно до вимог п. 12 ст. 3 Закону №265.
Джерело: ІПК ДПС від 25.03.2025 №1614/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК