Деклараційна кампанія: особливості оподаткування доходів від оренди

Громадяни задекларували до сплати 15 млн грн від здачі майна в оренду. Податківці нагадують, що потрібно подати податкову декларацію та сплатити податки у випадку отримання доходів від здачі майна в оренду за минулий рік

Майже 900 громадян України офіційно задекларували доходи від здачі майна в оренду за минулий рік. Загальна сума задекларованих податків до сплати перевищує 16 млн грн.


Ще понад 56 тис. фізичних осіб - підприємців на спрощеній системі оподаткування здають майно в оренду.


Податківці нагадують, що підприємці декларують доходи та сплачують від суми отриманого доходу:


  1. ФОП 2 групи до 20% (або менше за рішенням органу місцевого самоврядування).
  2. ФОП 3 групи:


  1. 5 % для неплатників ПДВ;
  2. 3 % для платників ПДВ (+ПДВ).


Власники нерухомості, які надають її в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) та не зареєстровані як фізичні особи - підприємці, зобов’язані сплачувати:


  1. Податок на доходи фізичних осіб 18%.
  2. Військовий збір (залежно від дати отримання доходів):


  1. до 01.01.2025 1,5%,
  2. після 01.01.2025 5%.


За підсумками року необхідно подати до 1 травня податкову декларацію про майновий стан і доходи та до 1 серпня сплатити податки.

В Електронному кабінеті є сервіс, який частково заповнює декларацію автоматично. Для його використання потрібен електронний цифровий підпис. Ознайомитись з покроковою відеоінструкцією можна тут.

Загалом у рамках деклараційної кампанії громадяни подали понад 63 тис. декларацій про отримані доходи. До сплати задекларовано понад 750 млн грн податків.


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті