Податківці пояснюють, що відповідно до пп. 3 пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ), платниками військового збору є платники єдиного податку третьої групи - фізичні особи - підприємці та юридичні особи.
Абзацом другим пп. 1.11 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ визначено, що платники військового збору, зазначені у пп. 3 п пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, сплачують військовий збір протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал.
За порушення правил сплати (перерахування) сум військового збору, платники військового збору, зазначені у пп. 3 пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, притягаються до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 124 ПКУ.
Згідно з п. 124.1 ПКУ, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Діяння, передбачені, зокрема, п. 124.1 ПКУ, що вчинені умисно, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання (п. 124.2 ПКУ).
Діяння, передбачені п. 124.2 ПКУ, вчинені повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання (п. 124.3 ПКУ).
Джерело: ЗІР, Категорія: 126.07