Виплата премії за контрактом: правова позиція Верховного Суду

Верховний Суд розсудив, що в разі недосягнення встановлених показників преміювання, ці премії не виплачуються або зменшуються в розмірі (за наявності підстав), і це не може розглядатися як порушення роботодавцем умов контракту з працівником

Верховний Суд (далі – ВС) сформулював наступний правовий висновок, у справі, коли працівник (позивач) вважав, що через протиправну бездіяльність роботодавця (відповідача), яка полягає у тривалому ухиленні від виконання взятих на себе обов`язків згідно з чинним законодавством, Статутом товариства та трудовим договором, станом на час звернення до суду працівник  не отримав заробітну плату у виді премій та матеріальних винагород за 2017 рік.


ВС вказав, що премії, передбачені контрактом, як і інші премії, передбачені системою оплати праці, не нараховуються і не виплачуються автоматично. Їх виплата залежить від результатів праці працівника, а саме досягнення умов і показників преміювання, визначених у положенні про преміювання.


Рішення про виплату премії приймає роботодавець на підставі виконаних працівником умов і досягнутих показників преміювання.

При встановленні досягнутих результатів праці (умов і показників преміювання), які для членів виконавчого органу передбачені Картою оцінки результатів членів правління) виплата премій роботодавцем є обов`язковою.


Своєю чергою, в разі недосягнення встановлених показників преміювання, ці премії не виплачуються або зменшуються в розмірі (за наявності підстав), і це не може розглядатися як порушення роботодавцем умов контракту з членом виконавчого органу акціонерного товариства.


Джерело: постанова ВС від 19.02.2024 у справі № 760/1125/20-ц