Фінансовий результат збитковий, а потрібен податковий прибуток: що робити?

Якщо збиток за фінансовим результатом, як правильно зробити прибуток?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Якщо мова йде про «податковий» прибуток - суму яка наведена в ряд. 04 декларації з податку на прибуток, то найпростіший варіант - це умисно «помилитися» лише в декларації і поставити в ряд. 02 будь-яку суму прибутку (позитивне значення). Сума продублюється в ряд. 04 (за відсутності в ряд. 03 коригувань по додатку РІ).


Звісно, це буде помилка при складанні декларації. Але в майбутньому Ви зможете її виправити через подання уточнюючої декларації або через додаток ВП до декларації звітного періоду, в якому надумаєте виправляти цю помилку (наприклад, при поданні декларації за 1й квартал 2025 в додатку ВП виправляєте дані за 2024 рік).


Якщо ж Ви бажаєте досягти прибутку безпосередньо в бухобліку, то рекомендуємо розглянути такі варіанти:


  1. Переглянути в бік збільшення строки використання ОЗ / НА це зменшить витрати на амортизацію і відповідно збільшить прибуток.
  2. Списати кредиторську заборгованість, якщо контрагент ліквідований або сплив строк позовної давності (можливо по нерезидентам), або кредитор простить Вам борг (Дт 63,68 Кт 71,74).
  3. Переглянути резерви та забезпечення у бік зменшення (Дт 38,47 Кт 719) оцінити вплив реальних обставин на формування резерву сумнівних боргів, забезпечень під гарантійні зобов`язання тощо.
  4. За наявності кредиторської заборгованості, наприклад, за поворотною фіндопомогою (залишок Кт 685) зробити з неї довгострокову заборгованість (переглянути строк повернення, наприклад, з 1 року до 20 років) та провести дисконтування боргу, що дасть прибутки (Дт 685 Кт 55 перевели в довгострокову, Дт 55 Кт 733 дисконт).
  5. Якщо Ви середнє або велике підприємство і маєте задекларовані податкові збитки в декларації, то в обліку можуть бути нараховані відстрочені податкові активи (п. 6 НП(С)БО 17): Дт 17 Кт 98, Дт 98 Кт 79 (доходи з податку на прибуток). Але ця сума збільшує прибуток в бухобліку після оподаткування і для цілей податкового обліку не має значення.
  6. Оприбуткувати надлишки ТМЦ за результатами інвентаризації (Дт 20, 28 Кт 719).
  7. Отримати безповоротну фіндопомогу Дт 311 Кт 719.


Це не є вичерпним переліком можливих варіантів, все залежить від індивідуальних цілей і можливостей підприємства.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇