Наказ на доутримання військового збору із зарплати працівника не видають

Чи потрібно робити наказ на доутримання військового збору працівникам до 5%, яким було нараховано відпускні у листопаді за грудень ?

656


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Ні, видавати наказ не потрібно.


Відповідно до ст. 127 КЗпП наказ видається у разі:


  1. відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі й організації, де вони працюють, зокрема для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати;
  2. для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок;
  3. при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку,
  4. за невідроблені дні відпустки,
  5. тощо.


В даному випадку ставка військового збору збільшилась внаслідок змін у законодавстві. Також це не є зміною істотних умов праці, при яких роботодавець має відповідно до ст. 32 КЗпП повідомити працівника (за 2 місяці у мирний час, та до запровадження змін під час воєнного стану).


Тобто перерахунок військового збору та його доутримання відбувається в результаті змін у законодавстві.


Тому спеціально видавати наказ про перерахунок та доутримання ВЗ не потрібно.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar

656

2

8

2

6

2

9

2

6

2

6

4

1106

3

40

10

1696

3

24

5

180

4

37

3

63

9

6862

4

35

3

23

5

25

10

8514

5

26

5

15

3

12