
НБУ пропонує внести зміни до деяких нормативно-правових актів, що регламентують касову роботу, з метою поширення їх дії на банки фінансової інклюзії.
Це зумовлено необхідністю врахування вимог Закону України від 03.06.2025 №4465-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії в Україні».
Так, пропонується внести відповідні зміни до:
- Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 25.09.2018 №103;
- Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України, затверджених постановою Правління НБУ від 03.12.2018 №134.
Крім того, НБУ планує уточнити низку вимог до надавачів платіжних послуг щодо проведення платіжних операцій, що сприятимуть підвищенню прозорості операцій на платіжному ринку.
Відповідні норми містить проєкт постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань готівкового обігу» (далі – проєкт постанови), що пропонується для обговорення.
Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:
Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій до 06 травня 2026 року включно.
Джерело: НБУ
Читайте більше:
Рівень підроблення гривні у 2025 році знизився утричі
Чи бачить ДПС в Е-кабінеті рахунки, що відкриті закордоном
Хто несе відповідальність за заповнення платіжної інструкції
Трекінг платежів у СЕП: НБУ пропонує нові правила обміну інформацією
Куди платити внесок за непрацевлаштування осіб з інвалідністю у 2026 році





















