З 14 травня оформлюйте картку платника (РНОКПП) онлайн через Дію для себе і дитини

Уряд зробив ще один крок до повної цифровізації базових документів. ІПН (картка платника податків) поступово переходить в електронний формат із повною юридичною силою та можливістю отримання через Дію. Станом на 14 травня паперовий ІПН від сьогодні більше не потрібен – е-картка платника податків (РНОКПП) у застосунку «Дія» відтепер має таку ж юридичну силу, як і її паперовий аналог

5

368


Уряд ухвалив постанову від 31.12.2025 №1806 «Деякі питання оформлення та перевірки картки платника податків в електронній формі з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг», яка змінює порядок отримання картки платника податків – одного з найпотрібніших документів для українців. Постанова набрала чинності 8 січня 2026 року (з дня офіційного опублікування в «Урядовому кур’єрі»).

Паперовий ІПН з 14 травня більше не потрібен – е-картка платника податків (РНОКПП) у застосунку «Дія» відтепер має таку ж юридичну силу, як і її паперовий аналог

Картка платника податків – це один із базових документів, який супроводжує людину в багатьох ключових життєвих ситуаціях: вступ до університету, перша робота, відкриття банківського рахунку, державні послуги.

Відтепер е-Картку платника податків можна оформити за кілька кліків у Дії – як для себе, так і для дитини. Більше не потрібен фізичний паперовий документ.


Електронна картка матиме таку ж юридичну силу, як і паперова.


Що зміниться:


  1. Електронну Картку платника податків із QR-кодом може замовити будь-який українець від 14 років – самостійно, без візиту до податкової.
  2. Батьки можуть замовити е-Картку для себе, а також оформити РНОКПП та е-картку для дитини до 17 років – одразу в цифровому форматі. Готовий документ автоматично з'явиться у застосунку батьків.


Ця зміна працює в тому числі і для дітей, які через війну опинилися за кордоном, через систему е-Консул.

Як отримати РНОКПП дитині у Дії:
  1. відкрийте застосунок Дія → перейдіть у розділ «Податкові послуги» → оберіть «Податковий номер дитині» → введіть або підтвердіть контактні дані → перевірте заяву та підпишіть Дія.Підписом
Як отримати е-Картку платника податків у Дії:

відкрийте застосунок Дія → перейдіть у розділ «Податкові послуги» → оберіть «Е-картка платника податків для себе чи дитини» → введіть або підтвердіть контактні дані → перевірте заяву та підпишіть Дія.Підписом

Після цього документ буде завжди в смартфоні. За потреби його можна роздрукувати або пошерити в цифровому форматі.


Електронна картка платника повинна мати QR-код


  1. Картка платника податків в електронній формі (у тому числі роздрукована) є електронним документом, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, має однакову юридичну силу із карткою платника податків у паперовій формі та пред’являється особою замість та без додаткового пред’явлення картки платника податків у паперовій формі.
  2. У картці платника податків в електронній формі відображаються дані, зазначені у картці платника податків у паперовій формі (додаток 3 до Положення), унікальний електронний ідентифікатор (QR-код).
  3. Унікальний електронний ідентифікатор (QR-код) повинен бути придатним для зчитування електронними пристроями (носіями), цілісним, неушкодженим, нанесеним на будь-який носій достатнього розміру та необхідної контрастності.
  4. Картка платника податків в електронній формі (у тому числі роздрукована) є дійсною лише за наявності унікального електронного ідентифікатора (QR-коду) та не може використовуватися без нього.



Джерело: Мінцифри, РБК-Україна


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
5

368

5

70

5

43

5

760

3

12

4

16

4

8

3

13

3

18

5

62

6

117

7

417

3

17

3

14

3

12

3

21

3

17

3

71

4

746

5

635

3

28