Подробиці щодо підвищення ВЗ, який варіант врахований у прийнятому Законопроєкті №11416–д

Відхилення правки №988 у Законопроєкті №11416-д створило низку проблем. Військовий збір (ВЗ) для всіх, окрім ФОПів на спрощеній системі, підвищується з моменту набрання чинності законом, що ускладнює його обчислення. Це залишає багато технічних питань для впровадження закону, через що його не варто підписувати в поточній редакції

Короткий розбір від першого заступника голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, що означає збиття правки №988 у податковому проєкті Закону №11416–д.


Це була величезна помилка Податкового комітету обʼєднати всі позиції в одну правку яка вийшла на 10-ть сторінок тексту і була відхилена не набравши 226 голосів.


Що це означає практично?


Коротко: залишається редакція першого читання по військовому збору (ВЗ).


Текст законопроєкту, через велику кількість правок після читань в Раді і Комітеті, не логічний та неструктурований, що залишає багато правових колізій і прогалин щодо його практичного застосування після прийняття.


Детальніше:


  1. ВЗ для всіх окрім ФОПів спрощенців піднімається із дня набрання чинності законом, а не з 1 жовтня. Що правда як його тепер рахувати із середини місяця залишається відкритим питанням;
  2. ВЗ для ФОПів спрощенців все одно із 1 жовтня;
  3. будь-яких перенесень ВЗ на 1 січня немає ні для кого;
  4. е-резиденти теж попадають під військовий збір. А це була правка Ярослава Железняка, яку окремо чомусь не врахували;
  5. правові правки (їх там декілька десятків), які внесли, щоб законопроєкт був придатний до реалізації всі не були прийнті;
  6. винятки для ФОП, які на окупованих територіях та на території зони бойових дій випали;
  7. новий ВЗ для ФОПів в МПЗ не включатиметься.


В результаті, маємо купу технічних моментів….Тут виникне дуже багато практичних питань по реалізації закону. Пан Железняк вважає, що законопроєкт в такому вигляді підписувати не можна.

P.S. Є один плюс: фактично оподаткування доходів заднім числом не буде для більшості платників. Ну тобто на папері воно з 01 жовтня, але так як закон буде підписано вже явно пізніше, то механізму цього «заднього числа» фактично немає.

Джерело: Ярослав Железняк