З 01 вересня 2025 року набрала чинності Зміна №2 до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 20.12.2024 №1460.
Зміна №2 вносить зміни / доповнення до ряду розділів ДБН В.2.2-40:2018, зокрема:
- розділ 3 доповнюється новими термінами, серед яких можна знайти визначення «доступного входу», «пандусу», «поручня», «тактильної смуги», тощо;
- у розділі 5 встановлюються нові вимоги до земельних ділянок, у тому числі щодо відкритих пандусів, відкритих сходів пішохідних шляхів, входів та шляхів руху;
- у розділ 6 викладено в новій редакції вимоги до входів до будівель і споруд, облаштування дверей тощо.
Особливості застосування вимог щодо інклюзивності будівель в роздрібній торгівлі ліками
- Ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами забезпечує створення необхідних умов для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів.
- Документально це підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат (абз. 5 п. 165 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених Постановою КМУ від 30.11.2016 №929).
Джерело: Держлікслужба
Читайте більше:
Ключові законодавчі зміни у вересні 2025 року