Із 6 червня торговий безвіз з ЄС замінять на «перехідний виконавчий акт»

З 6 червня в ЄС набудуть чинності нові перехідні правила торгівлі, які стануть основою для доступу української агропродукції до європейського ринку. Міністр аграрної політики Віталій Коваль на зустрічах у Брюсселі наголосив на важливості швидкого узгодження довгострокових рішень для забезпечення стабільного експорту та підтримки економіки України під час війни

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль у складі урядової делегації під керівництвом Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, за участі заступника міністра економіки – торгового представника України Тараса Качки та Представника України при Європейському Союзі Всеволода Ченцова взяв участь у серії зустрічей на високому рівні в Брюсселі.

Основна тема переговорів – майбутнє торгівлі між Україною та Європейським Союзом після завершення чинних автономних торговельних заходів 5 червня.
«Єврокомісія вже ухвалила перелік перехідних заходів, які набудуть чинності з 6 червня. Це – проміжне рішення, яке дозволяє уникнути найгіршого сценарію та зберегти доступ українського аграрного експорту до європейського ринку. Воно дає час і простір для того, щоб знайти стабільне довгострокове рішення в рамках Угоди про асоціацію та Зони вільної торгівлі», – зазначив Віталій Коваль.

За його словами, діалог з європейськими партнерами конструктивний: домовилися працювати швидко, цілеспрямовано й узгоджено.

«Є політична воля з обох сторін знайти збалансоване рішення вже до кінця липня. Наша мета – уникнути невизначеності, дати нашим аграріям зрозумілі правила гри та забезпечити сталий доступ української продукції до ринку ЄС. Для України це не лише питання торгівлі – це питання економічної стійкості під час війни», – наголосив Міністр

Віталій Коваль також подякував європейським колегам за чітку позицію, діалог та партнерство.


Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України


Нагадаємо, Європейський Союз готується суттєво скоротити безмитний доступ українських товарів до свого ринку, запровадивши нові мита з червня 2025 року. Це рішення – результат політичного тиску з боку країн-членів, зокрема Польщі, – матиме серйозні наслідки для української економіки: втрати можуть сягнути €3,5 млрд щороку. Найбільше постраждають аграрії, які експортують кукурудзу, птицю, цукор та мед.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇