Продаж електромобіля: особливості оподаткування та документального оформлення

Як правильно оформити продаж електромобіля, що перебуває на балансі підприємства, та які податкові наслідки виникають при такій операції?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


При продажу електричного автомобіля необхідно врахувати наступні правила оподаткування


ПДВ. До 2026 року постачання електричних автомобілів звільнено від оподаткування згідно з п.64 пр. 2 р. ХХ ПКУ. Податкову накладну складають як на пільгове постачання за ціною договору на дату першої події отримання оплати чи передачі автомобіля покупцю.


Податок на прибуток. Якщо проводите коригування, то за правилами ст. 138 ПКУ:


  1. фінансовий результат збільшується на суму залишкової вартості об'єкта в бухгалтерському обліку (ряд. 1.1.2 додатку РІ)
  2. фінансовий результат зменшується на суму залишкової вартості в податковому обліку (ряд 1.2.2 додатку РІ)


ПДФО, військовий збір. Особливу увагу слід приділити випадкам продажу електромобіля фізичній особі. Якщо ціна продажу буде нижчою за ринкову (звичайну), різниця вважатиметься додатковим благом для покупця. З різниці між ринковою ціною та договірною вартістю підприємство має сплатити:


  1. ПДФО - 18%
  2. Військовий збір - 5%


Визначити ринкову ціну можете самостійно, але рекомендуємо залучити професійного оцінювача.


На це вказує пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ:

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у підпункті 165.1.53 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу. ... Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 цієї статті.

Такий порядок оподаткування податківці підтверджують в ЗІР, категорія 103.02.


В бухгалтерському обліку операції відображаються наступними проведеннями:



Зміст господарської операції

Дт

Кт

Списання нарахованого зносу

131

10

Списання залишкової вартості

286

10

Передача основного засобу покупцю

377

712

Списання собівартості реалізованого об'єкта

943

286


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇