Як зазначає, Юлія Свириденко, Останнім кроком була дипломатична нота від США. Сьогодні, пані Міністерка економіки отримала її від Тимчасової повіреної у справах США в Україні Джулі С. Девіс.
Тепер можна офіційно вважати, що Фонд запущено.
Як, нагадує нардеп Олексій Гончеренко, цей фонд буде працювати наступним чином:
- США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і НОВОЮ допомогою – наприклад, системами ППО для України.
- Україна вносить 50% доходів державного бюджету від НОВОЇ ренти на НОВІ ліцензії на НОВІ ділянки. Україна також може робити додаткові внески окрім цього базового, якщо вважатиме за необхідне. Йдеться про співпрацю на десятиліття вперед.
- Далі Фонд інвестує у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти і газу, а також в супутню інфраструктуру чи переробку. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно. Важливо, що Фонд може інвестувати виключно в Україну.
DFC та Агенція ДПП співпрацюватимуть та інвестуватимуть у прискорення економічного відновлення України. Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та газ, порти, а також у відповідну інфраструктуру нашої країни.
Крім того, Фонд сприятиме зв’язкам українських компаній з потенційними інвесторами у ресурси, включаючи DFC. Фонд працюватиме без обмеження в часі, але кожні 10 років партнери переглядатимуть його результати.
Джерело: Юлія Свириденко, Олексій Гончаренко, Мінекономіки
Нагадаємо, що 12 травня 2025 року Президент підписав Закон від 08.05.2025 №4417-ІХ «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови».
Детальніше у відео з текстовим розшифрування від Ярослава Железняка «Угода з США: перемога чи нові виклики для України»