👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️:
Несистемний продаж особистих вживаних речей не оподатковується. Однак якщо мова йде про систематичний продаж таких речей, така особа повинна сплатити ПДФО і військовий збір.
ДПС закликає громадян та підприємців, які здійснюють продаж товарів через Інтернет:
- офіційно зареєструватися як суб'єкт господарювання;
- здійснювати розрахунки через належним чином зареєстровані РРО / ПРРО;
- дотримуватися податкового законодавства, щоб уникнути фінансової та адміністративної відповідальності у майбутньому.
Див. детальніше про це у статті-відео «Готівка під прицілом: нові правила NovaPay та полювання ДПС на нелегалів!»
Якщо фізична особа здійснює системний продаж (3 і більше разів) вживаних товарів протягом значного проміжку часу з метою отримання прибутків, така фізична особа має офіційно зареєструватися як суб’єкт господарювання та сплачувати податки відповідно до обраної системи оподаткування.
Роз’яснення ДПС з цього приводу у матеріалі «Особливості оподаткування доходу, отриманого від продажу вживаних речей»
Якщо фізична особа отримала дохід від продажу речей, то зобов’язана задекларувати його як «інший дохід» відповідно до п. 164.2 ПКУ і сплатити ПДФО (18%) та військовий збір (5%). Ці доходи слід показати в декларації про майновий стан і доходи, відобразити ПДФО та ВЗ.
В поясненні слід написати, що ви продавали особисті вживані речі і плануєте зареєструватись або вже зареєструвались суб'єктом підприємницької діяльності і сплачувати податки.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar