Статтю 40 КЗпП пропонують змінити: нові правила звільнення за ініціативою роботодавця

У ВРУ зареєстровано законопроєкт, яким пропонується конкретизувати підстави для звільнення працівника з ініціативи роботодавця у разі систематичного порушення трудової дисципліни. Зокрема, звільнення за п. 3 ч. 1 ст. 40 КЗпП буде можливе лише після накладення чинного дисциплінарного чи громадського стягнення, що не скасоване та не втратило чинності

13.05.2025 у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №13279 «Про внесення змін до статті 40 Кодексу законів про працю України щодо розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця».


Законопроєкт спрямований на удосконалення положень Кодексу законів про працю України в частині розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у випадку систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного стягнення.


Зокрема, законопроєктом пропонується доповнити ст. 40 КЗпП нормою про те, що працівника може бути звільнено за пунктом 3 частини першої цієї статті лише в разі порушення трудової дисципліни чи невиконання без поважних причин обов`язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, які були допущені працівником після того, як до нього було застосовано дисциплінарне чи громадське стягнення (яке не скасоване та не втратило юридичної сили за давністю).


Джерело: ВРУ


Статті на тему:


Звільнення працівника: алгоритм від А до Я

Звільнення за власним бажанням: основні правила

Звільнення за угодою сторін: основні правила

Як звільнити відсутнього працівника

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇