Штраф чи не штраф?
Чи може ФОП, який веде бухоблік юрособи за договором ЦПХ, стати фігурантом кримінальної справи? Виявляється, що так. Умисне ухилення від сплати податків або ЄСВ може призвести до штрафу у розмірі до 170 000 грн і навіть обмеження права займатися професійною діяльністю. Але що саме вважається «умислом» і чи легко це довести? Дізнайтеся, які ризики варто врахувати, щоб убезпечити себе.
📑Основний засіб замортизовано: алгоритм рішень для бухгалтера
Що робити з основними засобами, які повністю замортизовані, але ще використовуються у господарській діяльності? Чи обов’язково їх списувати з балансу, або є альтернативні рішення? У статті наш експерт на конкретних прикладах розглянув нюанси бухгалтерського та податкового обліку, що допоможуть ухвалити правильне рішення. Від продовження строку корисного використання до дарування чи продажу – кожен варіант має свої переваги та ризики. Читайте далі, щоб дізнатися, який підхід стане для Вас найоптимальнішим.
🎥 Інтернет-торгівля: старт бізнесу, податки, (П)РРО, дата доходу
Цей етер – must-have для всіх, хто займається або планує займатися інтернет-торгівлею. Поговоримо про правильний вибір системи оподаткування, КВЕДів та локації для бізнесу з урахуванням податкових ризиків. З’ясуємо, чи обовʼязково видавати чеки, коли потрібно застосовувати РРО / ПРРО та як уникнути штрафів. Окремо роз’яснимо, як та коли маркетплейси звітуватимуть до ДПС, і в яких випадках дохід ФОПа від онлайн-продажів можуть не визнати офіційним. Усю інформацію подано з прикладами, реальними кейсами і в контексті нових правил.
🎓 Компенсація за відпустку: правила, які допоможуть уникнути помилок
Коли та за яких умов працівник може отримати компенсацію за невикористану відпустку? Як правильно її розрахувати, якщо невикористані дні накопичились за різні періоди, і які нюанси потрібно врахувати роботодавцю при оформленні наказів? У мінікурсі ми розкриваємо ключові аспекти компенсаційних виплат, розрахунку середньої заробітної плати та використовуємо приклади з актуальними рекомендаціями. А як правильно діяти, щоб уникнути помилок? Дізнайтеся всі деталі!
🆕 Нові правила трудових відносин під час воєнного стану
Верховна Рада внесла важливі зміни до Закону № 2136, які стосуються правил трудових відносин в умовах воєнного стану. Тепер обидві сторони договору повинні забезпечувати актуальність контактної інформації, а строки призупинення договору обмежено 90 днями. Що це означає для працівників на окупованих територіях? Чи зможуть роботодавці адаптуватися до нових вимог? І головне, – які ризики залишаються навіть після прийняття цих змін? Відповіді – у коментарі юриста.
❓ ФОП: як підтвердити дохід, якщо клієнти не повертають накладні
Чи вистачить лише банківської виписки для підтвердження доходу ФОПа, який працює винятково онлайн? Здавалося б, відповідь очевидна, але ситуація не така проста. Відсутність підписаних накладних та потреба документального підтвердження руху товарів додають нюансів. Податкова може поставитися до цього зовсім по-іншому, ніж Ви очікуєте. Що ж насправді потрібно, аби уникнути проблем? У матеріалі розбираємося в деталях.
⬇️ Наказ про облаштування кімнати відпочинку для працівників
Чи може облаштування кімнати для відпочинку справді вплинути на продуктивність і комфорт працівників? Так, але важливо правильно оформити наказ, врахувавши всі організаційні нюанси. Які ключові моменти має включати документ, і чи існують універсальні стандарти для його підготовки? Дізнайтеся, як не пропустити важливих деталей, і перегляньте зразок оформлення наказу, що стане Вашим надійним помічником у реалізації цієї ідеї!
🌐 Бронь на іншому підприємстві: що відображається у «Дії»
Зміни до постанови № 76 покликані змінити правила підрахунку квоти військовозобов’язаних, виключаючи працівників, заброньованих іншими підприємствами. Але чи готовий портал «Дія» реалізувати це автоматично? Ми звернулися до експертів, щоб отримати відповідь. Що кажуть у «Дії» та які плани щодо функціоналу на майбутнє? Дізнайтеся, чи існує механізм для уже працюючих, чи все ще залишаються підводні камені!
💡 Єдиний реєстр кваліфікацій та Звіт № 3-ПН: що змінилося з 2 травня
2 травня 2025 року – важлива дата для українського ринку праці. Закон № 4353-IX обіцяє не просто зміни, а справжню реформу: Єдиний реєстр кваліфікацій стане головним інструментом прозорості та модернізації професій. Проте чи готові роботодавці до нових правил гри? І як зміни вплинуть на кожного, хто шукає або пропонує роботу? Новий реєстр буде ефективним помічником чи черговим бюрократичним викликом? Відповіді – у статті.
🎁 Редакція знову радує подарунками!
Ми підготували для Вас чекліст бухгалтера і кадровика «Мобілізація працівників: ТОП-7 обов’язкових кроків для роботодавця і зразки документів»
Свіжа корисна добірка для Вашої безпечної роботи
- Чи може ТОВ працювати без бухгалтера (головного бухгалтера)
- Чи може ФОП працевлаштуватись як найманий працівник за сумісництвом?
- Передоплата на IBAN: як правильно оформити чеки, щоб уникнути штрафів
- Розмір МЗП не зміниться з 1 липня 2025-го: Комітет проігнорував пропозицію нардепів
- Працівникам дозволять зупиняти роботу через борги із зарплати: законопроєкт № 9510
- Чи може єдинник продавати подарункові сертифікати
Вечірній Бухгалтер рекомендує ►
🔎 Не впевнені, чи враховується певний період у страховий стаж для лікарняних?
Це дійсно важливе питання, адже саме страховий стаж впливає на розмір виплат! Але нюансів — безліч. Наприклад, не всі періоди враховуються однаково, і не завжди достатньо лише трудової книжки.
📘 Ми підготували для вас зручний безкоштовний довідник — з таблицею, яка допоможе швидко перевірити, чи зараховується конкретний період до страхового стажу. Простий, наочний і практичний інструмент для бухгалтера, який економить ваш час.
Новини підготувала
Ваша любить не любить Редакція