Люди, які захищали Україну, повинні мати можливість брати активну участь у її відбудові та розвитку. Саме таку ідею закладено в новому законопроєкті про квоти на працевлаштування ветеранів, який найближчим часом буде зареєстровано у Верховній Раді. Ініціатором даного законопроєкту є Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев.
Основні положення ініціативи:
- 10% квота на працевлаштування ветеранів у державних органах і установах
Квота стосуватиметься насамперед митниці, податкової та правоохоронних органів. Планується впровадити спеціальні програми професійної підготовки для ветеранів, аби допомогти їм успішно інтегруватися у нові сфери діяльності.
- Квоти для ветеранів у бізнесі
На підприємствах також планується ввести квоти на працевлаштування ветеранів. Для бізнесу пропонують фінансові стимули, зокрема компенсацію сплати ПДФО та ЄСВ за робочі місця, створені для ветеранів.
Якщо підприємство не забезпечить квоту, воно сплачуватиме відповідні внески. Зібрані кошти направлятимуть на створення додаткових робочих місць для учасників бойових дій.
Автор законопроєкту впевнені: захисники України повинні мати не лише повагу, а й реальні можливості для розвитку кар'єри та активної участі в житті країни.
Деталі нововведення пан Гетманцев обіцяє оприлюднити одразу після офіційної реєстрації законопроєкту.
Нагадаємо, що У Верховній Раді України 17 квітня 2025 року зареєстровано законопроєкт №13180 «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння працевлаштуванню учасників бойових дій та забезпечення їх економічної самостійності».
Відповідно до законопроєкту №13180 роботодавцям з понад 8 штатними працівниками встановлюється обов’язкова квота – 5% середньооблікової чисельності штату – на працевлаштування учасників бойових дій. Винятки передбачені для воїнів, які наразі проходять службу та зберігають за собою місце роботи. До речі, на період дії воєнного стану і рік після його завершення – квота знижена до 2%.
Джерело: Данило Гетманцев